top of page

Make My Day 4 Yaşında!

Make My Day Nedir? 'de yazdığım yazıda paylaşmıştım. ''Kurumsal hayattan sıkılıp kendi işimi kurma hayalim değildi Make My Day. Çok severek çalıştığım bir sektörün ülke koşulları sebebi ile kötüye gitmesi, ben başka ne yapabilirim? krizinden doğdu tüm projem.''


Kaygı duyduğum gelecekle bir baş etme adımı, yeni bir şirkette yer edinmeye çalışmaktansa kendi yolumu bulurum kaçışı, ben çalışkanım neyi istersem başarırım inancı, bu işi kurarım, büyütürüm, satarım hayali ve daha bir çok şeydi Girişimci olmak benim için.


Avrupa ve Amerika'da bu işi yapanlar tam da böyle yapıyordu. Abonelik kutuları çok revaçtaydı. Türkiye’de daha tam başlamamıştı. İçerikler geliştirip binlerce kişiye ulaşıp sonra şirketlerini satıyorlardı. Tabii ki ben de bunu yapar, geliştirir ve satardım. E o yüzden küçücük boyumla A.Ş açmış, bin adet koli yaptırmış, bir yıllık proje içeriklerini hazırlamış ve harekete geçmiştim. Bu adımların hepsini atarken Girişimcilikte yapılabilecek bir çok yanlışı yaptığımdan da oldukça habersizdim..


En büyük hedefim: İnsanların kendine zaman ayıracağı, üreteceği, paylaşacağı, öğreneceği, motive olacağı içerikler hazırlamaktı; ne olursa olsun hiç vazgeçmedim, hiç sapmadım yola çıktığım bu düşünceden.

Vazgeçmemek büyük bir başarı değil; oldurmaya çalışmak ile pes etmek arasındaki ince çizgiyi bu 4 senede çok iyi anladım. Her şeyin hayalimdeki gibi ve hedefime sadece planladığım şekilde gitmesine dair inatçılıklarımı çok uzun süre devam ettiremedim. Esnek olmayı, farklı açılardan bakmayı, hedeften vazgeçmeden yeni yollar bulmayı zor da olsa öğrendim.


Yola ilk çıkış projem #makemydaykutu , çok uzun süre geçmeden yerini #makemydaykurumsal ve #makemydayworkshops 'a bıraktı. Tek başına başlattığım hobi sanat atölyeleri zaman geçtikçe alanında uzman onlarca kadın girişimci ve eğitmen ile gerçekleşmeye başladı. Bir çok şirket ve marka ile zamanla ortak harika etkinlikler deneyimleme fırsatım oldu. Hobi sanat içeriklerinden başlayan bu yolculuk, yeme içme deneyimleri, hareket, kişisel gelişim ve farkındalık gibi bir çok konu başlığı ve içerik devam etti. En sonunda da 2020'nin bize bul bir yolunu mesajını verdi Make My Day'in de her içeriği online platformlara terfi etti.


Yula'nın Youtube Kanalına konuk olduğum ve girişimimi anlattığım videoyu izlemek istersen: Link


Bilenlerin Tercihi Podcasti'nde girişimimi anlattığım konuşmayı dinlemek istersen: Link


Demin instagram hesabım üzerinden 4 yıllık bir yolculuğa çıktım. Hızımı alamadım bir de bu yazıyı yazmaya başladım. Make My Day 20 li yaşlarımın en büyük cesareti, başarı ve başarısızlığı, mutluluğu ve korkusu, meydan okuması ve dönüşümü oldu. Öyle ki girişimim yaş aldıkça birlikte öyle büyüdük ve geliştik ki bazen o ilk imzayı attığım Lara olmadığıma inanıyorum. O da başka yazının konusu olsun. Malum bu ay evdeyiz, belki daha çok yazmaya başlarım😊


Bir kere daha, buradan da teşekkür etmek istiyorum. Make My Day’ de en ufak emeği olana, beraber yol aldıklarıma, iş birliği yaptıklarıma, beni takip edenlere, atölyelere katılanlara. İyi ki varsınız!


Daha nicelerine! Birlikte!

135 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page