top of page

Kurumsal hayattan sıkılıp kendi işimi kurma hayalim değildi Make My Day. Çok severek çalıştığım bir sektörün ülke koşulları sebebi ile kötüye gitmesi ile "Başka ne yapabilirim?" krizinden doğdu tüm projem. Terör olaylarının arttığı, darbe girişiminin yaşandığı, ekonominin geleceğinin belirsiz olduğu 2016 yılında herkesin gününü güzelleştirecek bir şeyler yapmalıyım düşüncesi ile bu yolculuğa başlamış oldum.

 

Aralık 2016'da şirketimi kurup "Kendin Yap Kutuları" ile adım attığımda, hedeflerim ve hayallerim farklıydı. Bir girişimde yapılacak hataları deneyimleyip, aldığım dersler sonrasında pes etmek yerine, devam etme, hataları tekrarlamama, girişimi yenileme ve vizyonumu geliştirme kararı aldım.

Türkiye'de girişimci olmanın öğrettikleri arasında; her şeyin planlandığı gibi gitmeyebileceği gerçeği var. Yolda karşıma çıkan tüm olumsuzlukları yeni fırsatlarla dönüştürme yolculuğunda oluşan bir hikayede, çıkış noktam 2017 Nisan ayında bir şirketteki Kendin Yap Atölyesi oldu. İş hayatının stresinden, evdeki sorunlardan ve sürekli çalan telefonlardan uzaklaşıp, birlikte üretmenin önemini anladığım an, #makemydaycorporate ve #makemydayworkshops projelerine odaklanarak, bu girişimin fayda sağlayan bir girişim olması yolunda çalışmalara başladım.
 

7 yıllık bu yolculuğumuzda Make My Day, bireysel ve kurumsal olarak insanların günlerini deneyimlerle güzelleştirmeyi hedefleyen bir deneyim ajansı haline geldi. "Yapmaya, üretmeye ve öğrenmeye başlayan herkesin günü güzelleşir" felsefesiyle ilerleyerek, gün güzelleştiren atölyeler, deneyimler, seminerler ve eğitimler tasarlıyoruz. Yedinci yılımızı tamamlarken, Avrupa'daki ilk ofisimizi İspanya'da açma hazırlıklarına başladık. Bizi takip etmeye devam edin, çünkü güzel haberler yolda. En kısa zamanda gününü güzelleştirmek ve seninle tanışmak üzere!

Make My Day Kurucusu

 

Lara Talvi

@makemydaytr

lara.talvi@makemydaytr.com

bottom of page